٢٢١٧٩٤٤٠ / ٢٢١٧٩٣١٧ - ۰۲۱
تهران- زعفرانيه- خيابان اعجازى- ميدان اعجازى- نبش كوچه ميرزايى- پلاک ٥٢- طبقه سوم
88602690 / 021-88602689
دکتر سولماز سلطان احمدی / خدمات زیبایی / راهنمای کامل تزریق چربی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

راهنمای کامل تزریق چربی

کاهش حجم صورت و به دنبال آن افتادگی بافت های صورت، یکی از علائم افزایش سن است. با افزایش سن چربی های پوست کاهش پیدا می کنند و تحلیل می روند و به همین دلیل باعث استخوانی به نظر رسیدن صورت و افزایش چین و چروک های عمقی پوست می شوند. خوشبختانه برای جوانسازی پوست راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها تزریق چربی است. حجم دهی به صورت با چربی نتایج بسیار مثبتی دارد که این امر سبب شده تا در سال های اخیر، طرفداران این روش بیشتر شود. اگر تصمیم دارید تا با این روش جوانسازی و زیباسازی صورت آشنا شوید و بدانید که بهترین متخصص پوست تهران برای تزریق چربی چه کسی است، با ما در این مطلب همراه باشید.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی چیست؟

در این روش جوانسازی پوست، از چربی بدن فرد به عنوان یک فیلر استفاده می شود. فیلرها که با عنوان حجم دهنده های پوستی نیز شناخته می شوند، موادی تزریقی هستند که با ورود آن ها به زیر لایه ای از پوست، باعث جوانسازی آن ناحیه و حجم دهی به آن می شود.

تزریق چربی روشی است که در آن متخصص پوست و زیبایی بافت چربی را از مناطقی در بدن که در آن ها چربی اضافی وجود دارد (مانند کشاله‌های ران) به مناطقی منتقل می‌کند که ممکن است کمبود حجم داشته باشند. چربی می‌تواند به صورت، دست‌ها، سینه‌ها یا باسن تزریق شود. تزریق چربی برای زیبایی و جوانسازی پوست روشی ایمن محسوب می شود که ماندگاری نتایج حاصل از آن نیز طولانی مدت است. در واقع این روش، یک عمل زیبایی است که نسبت به روش های دیگر آسان تر است و به دلیل تهاجمی نبودن دردناک نیست. این روش اگر توسط بهترین متخصص پوست و زیبایی انجام شود، نتایج بسیار طبیعی دارد؛ از اینرو این عمل زیبایی طرفداران بسیاری را در سراسر جهان پیدا کرده است.

 کاربرد‌های تزریق چربی

این روش علاوه بر اثر بخشی ظاهری، اثر‌های درمانی نیز دارد ولی اگر بخواهیم عمده‌ترین کاربرد‌های آن را ذکر کنیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

نواحی تزریق چربی
 • کاهش چین‌ و چروک صورت و صاف کردن پوست؛
 • ترمیم جای زخم‌ ها؛
 • پر کردن فرو رفتگی‌های بدن مانند دیپ هیپ؛
 • جوان سازی پوست صورت و دست‌ها.

تزریق چربی برای چه کسانی مناسب است؟

این روش برای افراد زیر بهترین گزینه برای جوانسازی است:

 • افراد میانسال که به دلیل افزایش سن دچار چین و چروک های عمقی شده اند؛
 • افرادی که قسمتی از صورت یا بدن آن ها به دلیل اسکار خالی شده است؛
 • افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردارند؛
 • افرادی که انتظارات واقع گرایانه از این روش زیباسازی پوست دارند.

مزایا و معایب تزریق چربی

مانند هر عمل جراحی، تزریق بافت چربی نیز مزایا و معایب خود را دارد. در ادامه به معرفی مزایا و معایب این روش جوانسازی پوست می پردازیم:

مزایای تزریق چربی

از مهم‌ترین مزایای این روش این روش جوانسازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم واکنش آلرژیک بدن به این روش: به دلیل این که منشاء بافت پیوند شده به بدن شما از بدن خود شما تامین می‌شود، امکان واکنش‌های آلرژیک به این پیوند به شدت پایین بوده و در واقع نزدیک به صفر است.
 • بی خطر بودن و کم تهاجمی بودن؛
 • ماندگاری بلند مدت آن؛
 • جوانسازی پوست و زیباسازی آن؛
 • غیر تهاجمی بودن این روش.

این روش اگر توسط متخصص پوست خوب انجام شود، نتایج طبیعی و بسیار خوبی خواهد داشت و باعث افزایش زیبایی پوست صورت خواهد شد.

معایب تزریق چربی

این روش هر چند بسیار آسان و کم خطر است ولی اگر توسط متخصص پوست انجام نشود، ممکن است آسیب های پوستی شدیدی مانند عفونت و خونریزی همراه داشته باشد. از میان معایب کلی این روش می توان به موارد زیر اشار کرد:

 • زمان بر بودن این روش نسبت به روش های دیگری مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و … ؛
 • هزینه‌ی بالاتر آن نسبت به دیگر پر کننده‌ های پوستی؛
 • برای برخی قسمت های بدن نیاز به چند جلسه درمان است.

از دیگر عوارض این روش که به دلیل مراجعه به غیرمتخصص رخ می دهد عبارتند از:

 • واکنش آلرژیک و حساسیت پوستی؛
 • عفونت؛
 • کاهش حس در ناحیه تزریق؛
 • اسکار؛
 • آسیب به ساختارهای عمقی پوست؛
 • نتایج نامطلوب درمان.

 کاربرد‌های تزریق چربی چیست؟

همان‌طور که ذکر شد، این روش کاربرد‌های متنوعی دارد که مهم‌ترین آن در جوانسازی و زیبایی پوست است. از میان مهم ترین کاربردهای این روش باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع خطوط خنده؛
 • رفع چین و چروک های کنار بینی و کنار چشم؛
 • پر کردن نواحی فرو رفته صورت و دیگر قسمت های بدن؛
 • رفع چین و چروک های پیشانی؛
 • برجسته سازی گونه و چانه.

از این روش برای برجسته سازی سینه و باسن نیز استفاده می شود.

 مراحل انجام تزریق چربی

چربی از یک قسمت از بدن شما گرفته می‌شود، استریل و خالص شده و سپس با سوزن‌های مخصوص دوباره به قسمت‌هایی که نیاز به بزرگ شدن دارند تزریق می‌شود. پیوند چربی را می توان به عنوان یک فرآیند سه مرحله ای توضیح داد:

 1. برداشت چربی از مناطقی که چربی ذخیره شده؛
 2. تصفیه، شست و شو و استریل کردن چربی ها؛
 3. انتقال دقیق و به اندازه چربی به مناطق مورد نظر.

در مرحله اول متخصص پوست و زیبایی ناحیه مورد نظر برای تخلیه بافت چربی را انتخاب می کند و بعد از بی حس کردن ناحیه تزریق، جراح یک برش را در آن منطقه ایجاد می کند تا به وسیله آن بتواند چربی های اضافی را به وسیله سرنگ مناسب از بدن خارج کند. در واقع پزشک، عملی مشابه لیپوساکشن را انجام می‌دهد. در مرحله دوم هنگامی که چربی به اندازه کافی از قسمت های تعیین شده خارج شد، جراح آن را  برای انتقال به نقاط دیگر بدن آماده می کند این کار تصفیه چربی نام دارد. برای تصفیه چربی ممکن است از سانتریفیوژ استفاده شود تا غلظت سلول های چربی برای تزریق بالاتر رود. سپس در مرحله‌ی سوم منطقه تعیین شده برای دریافت پیوند آماده می‌شود. جراح شما یک سوزن یا میله مخصوص را در محل برش محل مورد نظر قرار می‌دهد. سوزن تزریق باید چندین بار با زوایای مختلف وارد بافت مورد نظر شود تا چربی به تمامی نواحی نفوذ کند. سپس منطقه ای که چربی به آن تزریق شده بانداژ و پانسمان می شود.

مراحل تزریق چربی به صورت

دوران نقاهت بعد از تزریق چربی

متخصص پوست تمام دستورات لازم جهت مراقبت های بعد از تزریق را به شما توضیح می دهد تا از بروز مشکلات احتمالی مانند عفونت، خونریزی و غیره جلوگیری به عمل آید. معمولا بعد از این عمل زیبایی در نواحی که چربی تزریق شده است، تورم و کبودی مشاهده می گردد که این حالت در هفته اول بسیار شدید می باشد. با گذشت زمان کبودی و تورم از بین رفته ولی همچنان در هفته دوم نیز ادامه دارد. پس از هفته دوم پیشرفت های زیادی در بهبودی مناطق تحت تزریق مشاهده می شود و فرد متوجه تغییرات ایجاد شده می گردد. در هفته سوم وضعیت بیمار به میزان زیادی بهبود یافته و استفاده دقیق از لوازم آرایشی مانند کرم پودر می‌تواند در استتار نشانه‌های باقی مانده تورم یا کبودی مفید باشد. پس از کاهش تورم، شما تغییرات ایجاد شده را به خوبی مشاهده می کنید اما کمی تورم ممکن است هفته ها ادامه داشته باشد.

بهترین متخصص پوست تهران برای تزریق چربی

 این تزریق نیز یکی از روش های زیبایی پوست محسوب می شود که باید حتماً توسط یک متخصص پوست خوب انجام شود. بسیاری از افراد تصور می کنند که انجام چنین اقدامات زیبایی نیازی به تخصص ندارد و با مراجعه به مراکز زیبایی غیرتخصصی آسیب های جبران ناپذیری به پوستشان وارد می شود. حتماً قبل از انجام هر گونه اقدام زیبایی پوستی به خوبی تحقیق و بررسی کنید و از تخصص پزشک و نمونه کارهای موفق او اطمینان پیدا کنید.

تزریق چربی به طور کلی از تزریق ژل دشوارتر و سخت تر است. مراحل استخراج چربی و آماده سازی آن نیاز به تخصص زیادی دارد. به همین دلیل باید حتماً برای انجام این روش به بهترین دکتر پوست و زیبایی تهران مراجعه کرد.

سوالات رایج تزریق چربی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
[yarpp]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 5 =