٢٢١٧٩٤٤٠ / ٢٢١٧٩٣١٧ - ۰۲۱
تهران- زعفرانيه- خيابان اعجازى- ميدان اعجازى- نبش كوچه ميرزايى- پلاک ٥٢- طبقه سوم
88602690 / 021-88602689
دکتر سولماز سلطان احمدی / خدمات زیبایی / مزوتراپی لاغری، روشی ایمن برای رفع چربی ها
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

مزوتراپی لاغری، روشی ایمن برای رفع چربی ها

در عصر حاضر موضوع لاغری و اندام زیبا به یک امر بسیار مهم برای افراد تبدیل شده است. بسیاری از افراد با ورزش نمی توانند به اندام ایده آل خود برسند یا چربی های آن ها به صورت موضعی است و نمی توانند تنها آن محل را لاغر کنند. به همین دلیل علم پزشکی برای کمک به این افراد روش های گوناگونی را برای لاغری پدید آورده است. مزوتراپی لاغری یک روش بسیار مدرن و نوین است که به عنوان یکی از بهترین روش های لاغری در جهان شناخته می شود. لاغری با کمک روش مزوتراپی، یک روش غیر جراحی است که مزایای بسیار زیادی دارد. آیا با این روش لاغری آشنایی دارید؟ مزایا و نحوه عملکرد آن را می دانید؟ بهترین متخصص مزوتراپی لاغری تهران چه کسی است؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر مزوتراپی لاغری بپردازیم.

مزوتراپی لاغری چیست؟

لاغری با مزوتراپی که به نام  لیپودیسالو هم شناخته می شود، یکی از روش های مدرن برای رفع چربی های موضعی است. در روش مزوتراپی برای لاغری بخش های مختلف بدن، متخصص پوست و زیبایی دارویی را به بدن تزریق می کند تا چربی ها شکسته شود. ایم چربی ها در قالب مواد اضافی از بدن دفع می شوند. ترکیبات مزوتراپی لاغری برای شکست چربی ها می تواند شامل ویتامین ها، مواد معدنی، عصاره گیاهان مختلف و انواع داروهای هومیوپاتی و … باشد. تزریق این مواد و ترکیبات در مقادیر بسیار کم به لایه زیرین پوست سبب می شود که مواد بر روی چربی ها نفوذ کرده و سبب متلاشی شدن و تجزیه چربی ها شوند.

در هر ناحیه ای از بدن که به لاغری نیاز داشته باشد، می توانید از روش مزوتراپی استفاده کنید. در واقع این روش برای هر بخشی از بدن کاربرد دارد. همچنین این روش به کمک سوزن های بسیار ظریفی انجام می شود که هیچ زخم، درد و سوزشی ندارد و کاملا بی خطر است.

کاربرد مزوتراپی لاغری چیست؟

لاغری با مزوتراپی برای بخش های مختلف بدن کاربرد دارد؛ در واقع هر بخشی از بدن شما که دارای چربی اضافی باشد و بخواهید آن ها را از بین ببرید، مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد. این کار توسط بهترین متخصص پوست و مو و با بهترین مواد انجام می شود. در ادامه با مزوتراپی قسمت های مختلف بدن آشنا خواهیم شد:

لاغری شکم با مزوتراپی

شکم یکی از بخش هایی است که مستعد تجمع چربی در آن می باشد. تجمع چربی در این ناحیه سبب می شود که شکم چند تکه و نازیبا به نظر برسد. مزوتراپی با سوزاندن چربی های شکم، این تکه شدن های چربی را از بین می برد و در نتیجه شکم هم لاغرتر به نظر می رسد.

مزوتراپی شکم

لاغری صورت و رفع غبغب با مزوتراپی

بخش های مختلف صورت از جمله غبغب (بخش میان گردن و چانه) نیز می توانند دارای چربی های اضافی باشند و ظاهری نامطلوب به چهره بدهند. به همین دلیل با کمک مزوتراپی می توان چربی های غبغب را از بین برد و زیبایی صورت را چندین برابر کرد. رفع غبغب با مزوتراپی (مزوی غبغب) بهترین روش برای رفع چربی های انباشته در این ناحیه است.

لاغری بازوها با مزوتراپی

چربی های قسمت بازو، چربی هایی بسیار مقاومی هستند که از بین بردن آنها کار تقریبا سختی است؛ اما به کمک مزوتراپی بازو می توانید به راحتی چربی های این بخش را از بین ببرید. با این روش لاغری موضعی دیگر خبری از پوست افتاده حاصل از لاغری بازو نخواهد بود.

لاغری کمر و پهلو ها با مزوتراپی

تجمع چربی در ناحیه گودی کمر و پهلو ها یک امر ناخوشایند است. با کمک روش مزوتراپی می توانید چربی های این بخش ها را از بین ببرید و از شر چربی های ناحیه پهلو و کمر راحت شوید.

لاغری ران پا با مزوتراپی

هنگامی که ران های پا چاق می شوند و چربی ها در آن تجمع پیدا می کنند، ظاهری ناپسند را به وجود می آورند. همچنین پوست این بخش دچار سلولیت و ترک خوردگی می شود. در مزوتراپی با تزریق مواد به چربی های ران، پیوندهای چربی شکسته می شود و این چربی ها از بین می روند. با این روش، پس از لاغری خبری از پوست ترک خورده و سلولیت نمی باشد.

لاغری ساق پا به کمک مزوتراپی

بخش پشت پا یا همان عضله های توام محل مناسبی برای تجمع چربی ها است. این امر باعث می شود که زیبایی پاها از بین برود و فرد چاق به نظر برسد. با کمک مزوتراپی لاغری ساق پا می توانید چربی های این بخش را هم از بین ببرید و پاهای زیبایی داشته باشید.

لاغری باسن با مزوتراپی

تجمع چربی های بیش از حد در ناحیه باسن علاوه بر کاهش زیبایی، سبب ایجاد سلولیت در آن بخش می شود. با توجه به این موضوع، زیبایی اندام فرد کاهش می یابد و اعتماد به نفس او در هنگام پوشیدن لباس های مورد علاقه او کم می شود. به روش مزوتراپی برای لاغری باسن، می توانید به راحتی و بدون هیچ عوارضی از شر چربی های اضافی باسن خلاص شوید.

مزوتراپی باسن

مزایای مزوتراپی لاغری چیست؟

مزوتراپی لاغری، روشی مدرن، ایمن و موثر است که اگر توسط یک متخصص پوست و موی خوب انجام شود، نتایج بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت. این روش در دسته روش های لاغری غیرتهاجمی و ایمن قرار می گیرد و مزایای بسیار زیادی دارد. به همین دلیل است که در میان بسیاری از مردم در سراسر جهان محبوبیت دارد. برخی از مزایای این روش به شرح زیر می باشند:

در مزوتراپی برای لاغری، هیچ گونه عمل جراحی، زخم، بیهوشی و عوارض پس از جراحی وجود ندارد و روشی کاملاً غیرتهاجمی است.با قطعیت می توان گفت که مزوتراپی برای لاغری تنها روشی است که در آن سلولیت پوست نیز از بین می رود.در این روش، برای لاغر کردن اندام های مختلف بدن، هیچ محدودیتی وجود ندارد. در واقع با مزوتراپی میتوان هر بخشی از بدن را لاغر کرد و چربی ها اضافی آن را از بین برد.مزوتراپی برای لاغری، روشی است که بسیار سریع انجام می شود  و در مدت بسیار کوتاهی به نتیجه دلخواه خود می رسید.سخت ترین چربی ها در اثر مزوتراپی از بین می روند.لاغری با مزوتراپی هزینه بسیار کمی نسبت به سایر روش های لاغری دارد.

معایب مزوتراپی لاغری

به طور کلی مزوتراپی اگر توسط متخصص پوست حرفه ای انجام شود، هیچ گونه ضرری برای بدن ندارد. اما این روش نیز دارای معایب کلی خاص خود است که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با توجه به شرایط بدنی برخی از افراد و میزان متابولیسم آنها، این روش می تواند اثری بر روی چربی ها نداشته باشد و حتی پس از انجام آن، چربی ها دوباره بازگردند.
 • بهتر است حتماً برای انجام این روش لاغری، یک متخصص مزوتراپی خوب را انتخاب کنید.مزوتراپی به تنهایی پاسخگو نیست و باید به کمک رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی همراه باشد.
 • ممکن است در برخی از افراد، به دلیل تزریق مواد مختلف حساسیت ایجاد شود.
 • اگر مزوتراپی توسط افراد و پزشکان ماهر انجام نشود، ممکن است همان سوزن های تزریق کوچک عوارضی مانند کبودی، خونریزی، درد، عفونت و … ایجاد کنند.
 • به طور کلی برای لاغری به کمک روش مزوتراپی معایبی وجود ندارد. عوارضی که پس از آن به وجود می آیند، به شرایط بدنی افراد و مهارت  اپراتور مزوتراپی بستگی دارد.

مزوتراپی لاغری بهتر است یا جراحی لاغری؟

مزوتراپی و عمل های جراحی انواع مختلفی از روش های لاغری هستند. اما میان این دو روش تفاوت هایی وجود دارد که سبب شده هر یک از آن ها طرفداران خاص خود را داشته باشد. البته مزایای روش مزوتراپی لاغری موجب شده تا این روزها تعداد بیشتری از افراد برای انجام آن ترغیب شوند. در ادامه به مقایسه دو روش لاغری با مزوتراپی و جراحی لاغری می پردازیم:

 1. در ابتدا باید گفت که مزوتراپی برای لاغری روشی است که میتوانید با آن هر قسمتی از بدن خود را لاغر کنید و در این موضوع محدودیتی وجود ندارد. اما جراحی محدود به قسمت های خاصی از بدن است.
 2. در جراحی های لاغری باید بیهوش شوید و سپس آن قسمتی که دچار چربی های اضافی است برش زده شود. برش هایی که در جراحی زده می شود، اسکار و زخم های را بر روی پوست شما به جا خواهد گذاشت که ممکن است این زخم ها دائمی شوند. مزوتراپی بدون بیهوشی و بدون هیچ گونه برشی انجام می شود و ردی از انجام آن به جا نمی ماند.
 3. در مقایسه مزوتراپی و جراحی ها برای لاغری، می توان گفت آسیب رسیدن به سایر اندام ها و اجزای بدن در جراحی های لاغری نسبت مزوتراپی بیشتر است. در واقع در مزوتراپی هیچ آسیبی به دیگر اندام ها وارد نمی شود.
 4. در جراحی های لاغری از انواع تیغ ها و ابزار مختلف برای حذف چربی ها استفاده می کنند؛ اما در مزوتراپی تنها از سوزن های بسیار نازک برای حمله به بافت چربی ها استفاده می کنند که این سوزن ها درد ندارند و رد زخمی به جای نمی گذارند.
 5. با انجام مزوتراپی لاغری، دوران نقاهت کوتاهتری پشت سر می گذارید، یعنی میتوانید سریعا فعالیت های روزانه خود را ادامه دهید و هیچ اختلالی در انجام فعالیت های شما به وجود نخواهد آمد. اما در مقابل و در روش های جراحی برای لاغری، دوران نقاهت شما طولانی است . مدت زمان بیشتری طول می کشد تا شما به زندگی عادی خود بازگردید و زخم های شما خوب شوند.

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، به این نتیجه میرسیم که انجام روش مزوتراپی برای لاغری بخش های مختلف بدن، بهتر از سایر روش ها و عمل های جراحی می باشد.

اقدامات قبل از مزوتراپی لاغری

برای اینکه نتیجه بهتری از مزوتراپی لاغری بگیرید، بهتر است قبل از انجام آن مراقبت هایی را انجام دهید.  مهم ترین گام برای انجام مزوتراپی برای لاغری موضعی، تحقیق و بررسی برای انتخاب یک متخصص پوست خوب است تا با بالاترین کیفیت، این روش انجام شود. علاوه بر این، اقدامات زیر نیز پیش از مزوی لاغری توصیه می شود:

 1. بهتر است قبل از شروع لاغری با مزوتراپی، به پزشک و متخصص پوست مراجعه کنید تا بدن شما و پوست شما برای این کار بررسی شود. قبل از انجام مزوتراپی ممکن است که پزشک برای شما داروهایی را تجویز کند و یا حتی بالعکس ممکن است مدتی قبل از انجام مزوتراپی، لازم باشد تا مصرف داروهایی قطع شود.
 2. با توجه به نظر پزشک و شرایط بدنی شما، ممکن است در مواردی لازم باشد تا چند روز پیش از انجام مزوتراپی غذاهای حاوی پروتئین مصرف کنید.
 3. برای انجام مزوتراپی در خانم ها، بهتر است که زمان آن قبل یا بعد پریود باشد. اگر مزوتراپی در زمان قاعدگی انجام شود، ممکن است که لخته های خونی در زیر پوست ایجاد شوند.

مراقبت های پس از مزوتراپی لاغری

پس از انجام مزوتراپی لاغری، بهتر است چند نکته مهم را رعایت کنید؛ زیرا مزوتراپی یک روش حساس است و پس از آن باید مراقبت های لازم را انجام دهید.

 • نکته مهمی که پس از مزوتراپی لاغری وجود دارد، این است که باید تا 12 ساعت پس از آن از استحمام و قرار گرفتن در آب داغ خودداری کنید.
 • بهتر است تا چند روز پس از انجام مزوتراپی برای لاغری، از هرگونه وارد کردن فشار به آن بخش بپرهیزید. این فشارها می توانند شامل اصلاح کردن آن بخش، ماساژ دادن، بند انداختن و … باشند.
 • به توصیه برخی از پزشکان، بهتر است پس از انجام مزوتراپی برای لاغری غبغب، آن بخش را ماساژ دهید.
 • پس از گذراندن دوران کوتاه نقاهت مزوتراپی، بهتر است با مشورت پزشک خود، ورزش هایی را برای اثر بخشی بیشتر انجام دهید.
 • اثربخشی این روش با داشتن رژیم غذایی مناسب بیشتر خواهد بود. بهتر است پس از انجام مزوتراپی از مصرف غذاهایی که دارای چربی بسیار بالا هستند و سبب بازگشت چربی می شوند، خودداری کنید.
 • می توانید برای کاهش التهاب و یا تورم در ناحیه مزوتراپی شده، از کمپرس های یخ استفاده کنید.
 • ممکن است برخی از افراد به این روش واکنش نشان دهند و دچار حساسیت شوند، بهتر است برای رفع آلرژی های به وجود آمده از پزشک خود کمک بخواهید.
 • یک یا دو روز پس از مزوتراپی از انجام فعالیت های بدنی سنگین خودداری کنید.

اثربخشی و نتیجه مزوتراپی لاغری

طبق آمار هایی که به دست آمده است، مزوتراپی نتیجه ای دائمی خواهد داشت. اگر انجام مزوتراپی با فعالیت بدنی و رژیم غذایی مناسب همراه باشد، بی شک چربی ها به بدن شما باز نخواهند گشت. با مزوتراپی لاغری، می توانید برای همیشه از شر چربی های اضافی بخش های متخلف بدنتان خلاص شوید و به اندام ایده آل خود برسید.

یقینا هر فردی که روش مزوتراپی را برای لاغری انتخاب کند، به سایز دلخواه خود می رسد. ممکن است اثر بخشی در افراد متفاوت باشد. این موضوع به مراقبت های بعد از آن و تعداد جلسات مزوتراپی هم بستگی دارد.

بدانید که لاغری با مزوتراپی روشی دقیق و قطعی می باشد؛ اما در برخی افراد ممکن است با توجه به وضعیت بدنی و سبک زندگی، کمی دیرتر جواب دهد.

اهمیت مراجعه به بهترین متخصص مزوتراپی لاغری تهران

در قدم اول برای انجام لاغری به روش مزوتراپی، باید به پزشک و متخصص پوست مراجعه کنید. لاغری به کمک مزوتراپی، بر روی پوست انجام می شود و این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد که متخصص ، پوست شما و تمام شرایط آن را برای انجام مزوتراپی بررسی کند. متخصص پوست تشخیص می دهد که آیا پوست شما برای انجام مزوتراپی مناسب است یا خیر، همچنین می تواند مشکلات پوستی شما را قبل و بعد مزوتراپی برطرف کند.

با توجه به موارد ذکر شده مراجعه به یک متخصص مزوتراپی خوب لاغری اهمیت بسیار زیادی دارد و به ایمنی بدن شما در طول این روش کمک می کند.

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل در مورد مزوتراپی لاغری صحبت کردیم و مزایا و معایب این روش لاغری موضعی آشنا شدیم. فراموش نکنید که اثربخشی این روش تنها با مراجعه به یک متخصص پوست خوب تضمین می شود.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
[yarpp]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 7 =