دکتر سولماز سلطان احمدی / خدمات زیبایی / بدون جراحی صورتتان را لیفت کنید!
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بدون جراحی صورتتان را لیفت کنید!

با افزایش سن و تاثیرگذاری عوامل محیطی بر پوست صورت، به تدریج شادابی و زیبایی پوست از بین می رود و دچار افتادگی و شل شدن پوست می شویم. این افتادگی ها صورت را پیرتر نشان می دهند و اگر بتوان آن ها را از بین برد، حتی تا 10 سال جوانتر به نظر خواهیم رسید. اما چطور می توان این افتادگی ها و شل شدن های پوست را رفع کرد؟ بسیاری از ما از انجام جراحی های زیبایی واهمه داریم. آیا راهی وجود دارد که بدون جراحی لیفت صورت انجام دهیم؟ کدام روش ها می توانند پوست را بدون جراحی بالا بکشند؟ آیا لیفت صورت خانگی امکان پذیر است؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر موضوع لیفت صورت بدون جراحی بپردازیم و با این شیوه جوانسازی صورت آشنا شویم.

لیفت بدون جراحی صورت

لیفت صورت بدون جراحی چیست؟

لیفت صورت بدون جراحی یکی از روش های غیر تهاجمی یا کم تهاجمی جوان سازی پوست است که در آن  برای برطرف کردن پیری و آسیب دیدگی پوست، اقداماتی انجام می شود.

لیفتینگ صورت بدون جراحی معمولاً شامل یک سری اقدامات است که خطوط ظریف و چین و چروک ها را از بین می برد، سطح آسیب دیده پوست را لایه برداری می کند و از بین می برد، تولید کلاژن و الاستین جدید را تقویت می کند و باعث بالا رفتن و کشیده شدن پوست می شود. در نتیجه می توانید آسیب دیدگی های پوستی مانند آفتاب سوختگی، شلی پوست، جوش ها و آکنه ها و موارد دیگر را برطرف کنید.

این روش به شما این امکان را می دهد تا از انجام اقدامات تهاجمی مانند لیفت صورت به روش جراحی و برش های جراحی، بیهوشی و زخم های ناشی از جراحی پلاستیک خودداری کنید.

چه زمانی می توان از لیفتینگ بدون جراحی استفاده کرد؟

از این روش ها برای موارد زیر می توان استفاده کرد:

 • درمان افتادگی و شلی گونه ها؛
 • رفع خطوط خنده؛
 • رفع چین و چروک های پیشانی؛
 • رفع چین و چروک های اطراف چشم؛
 • رفع چین و چروک های اطراف لب؛
 • رفع خط اخم؛
 • برجسته کردن گونه ها.

انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی

این روش شامل تمامی اقداماتی می شود که به صورت غیرتهاجمی (بدون عمل جراحی) باعث رفع آثار پیری و افتادگی پوست می شود و کشیده شدن و جوانسازی پوست را به همراه دارند. در ادامه به معرفی این روش ها خواهیم پرداخت:

لیفت صورت  با تزریق فیلر

فیلرها مواد پرکننده ای هستند که به نقاط مختلف صورت تزریق می شوند تا حجم و شکل را تغییر دهند یا چین و چروک های عمیق را برطرف کنند. این روند، سریع (15 تا 30 دقیقه) و بدون درد است و نتایج بسیار خوبی به همراه دارد. این فیلرها می توانند به صورت تزریق چربی یا تزریق ژل باشند. چربی ها از بدن خود فرد گرفته می شوند و با تزریق فیلر به محل دارای افتادگی، باعث جوانسازی و بالا کشیده شدن پوست می شود. ژل ها نیز به همین شیوه عمل می کنند. برای تزریق، پزشک از یک سوزن ریز یا یک لوله کوچک به نام میکروکانول استفاده می کند. بعد از هر بار تزریق محل مورد نظر را ماساژ می دهد تا مواد پرکننده پخش شوند و نتیجه آن طبیعی باشد.

لیفت صورت با بوتاکس

بوتاکس نام نوعی سم پزشکی که با تزریق شدن به ناحیه مورد نظر، باعث فلج موقت عضلات آن ناحیه می شود و درنتیجه جوانسازی و لیفتینگ صورت را به همراه دارد. قبل از تزریق از کرم بی حس کننده استفاده می شود تا هیچ دردی در زمان تزریق احساس نکنید. پس از تزریق، به مدت 5 تا 10 دقیقه باید از کمپرس یخ استفاده کنید تا کبودی و ورم به حداقل برسد.

لیفتینگ صورت با لایه برداری

لایه برداری شیمیایی یا پیلینگ یکی دیگر از روش های لیفت صورت بدون جراحی است که در سطح پوست انجام می شود. قبل از لایه برداری با عمق کم یا متوسط​، ممکن است متخصص پوست، مو و زیبایی از بی حس کننده موضعی برای شما استفاده کند. سپس پوست را تمیز می کند تا هرگونه آرایش یا چربی را که ممکن است مانع نفوذ شود، از بین برود. در پایان، محلول شیمیایی برای مدت زمان مشخص (از چند دقیقه تا یک ساعت) روی پوست اعمال می شود. برای نرم شدن و محافظت از پوست تازه درمان شده، یک لایه مرطوب کننده استفاده می کنند.

لیفت صورت با لیزر

ظهور لیزرهای نوع غیر تخریبی (non-ablative) یکی از نوآوری ها در لیفت غیرجراحی صورت است که لایه سطحی پوست را دست نخورده باقی می گذارد و در مدت کوتاهی پوست را بالا می کشد. برای انجام این روش لیفتینگ، بعد از بی حس شدن، متخصص پوست برای محافظت از پوست شما یک ژل که پایه آن آب است، استفاده می کند و سپس لیزر را روی سطح پوست می غلتاند، که باعث تحریک گردش سلول و تولید کلاژن می شود. درمان با لیزر معمولاً حدود 30 دقیقه طول می کشد.

هایفوتراپی و لیفت صورت

یکی از بهترین روش های لیفتینگ صورت بدون جراحی هایفوتراپی است که به کمک آن می توان پوست صورت و گردن و زیر چانه را کشید. این روش به کمک تکنولوژی فراصوت (اولتراسوند) انجام می شود و تفاوت آن با لیزرها، نفوذ موثر آن به لایه های عمقی تر پوست است که کلاژن سازی را نیز تحریک می کند. هایفوتراپی بهترین روش برای سفت کردن پوست بدون جراحی است و با یک جلسه درمان، نتایج آن قابل مشاهده است.

لیفت صورت با نخ

استفاده از روش درمانی نخ یکی از جدیدترین و موثرترین روش های لیفت صورت است که در آن به کمک نخ های بسیار نازک و ظریف قابل جذب استفاده می شود. این نخ ها به بافت داخل پوست می چسبند و پوست را بالا می کشند. این نخ ها کلاژن سازی پوست را نیز افزایش می دهند و به این ترتیب باعث لیفت کامل صورت و رفع چین و چروک ها می شوند. نتیجه لیفت صورت با نخ بیش از 1 سال باقی می ماند.

میکرونیدلینگ و لیفتینگ صورت

میکرونیدلینگ نیز یکی دیگر از روش های نوین در لیفتینگ صورت است که در آن به کمک سوزن های بسیار ریز، لایه درم پوست تحریک می شود و به این ترتیب کلاژن سازی و الاستین سازی پوست افزایش می یابد.

مزایای لیفتینگ صورت بدون جراحی چیست؟

روش های لیفت صورت اگر توسط یک متخصص پوست خوب و حرفه ای انجام شوند و شیوه درمان بر حسب پوست شما و میزان مشکل آن انجام شود، مزایای بسیاری دارد. از مهم ترین مزایای این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوره نقاهت خیلی کمی دارد.
 • در درمان های غیر تهاجمی ممکن است برای چند روز صورت متورم یا کبود باشد، اما با این وجود مدت استراحت نسبت به جراحی لیفت صورت به طور قابل توجهی کمتر است، روش جراحی می تواند شما را تا سه هفته از کار کردن منع کند.
 • نیازی به بیهوشی نیست و با بی حسی موضعی درمان انجام می شود.
 • از آنجا که اثرات این روش های درمانی کمتر از عمل جراحی هستند، خطرات بالقوه کمتری برای سلامتی دارند.
 • متوسط ​​هزینه لیفت صورت غیر تهاجمی به طور قابل توجهی کمتر از جراحی لیفت صورت است.

معایب لیفت بدون جراحی صورت چیست؟

انواع روش های سفت کردن و بالا کشیدن پوست اگر به دست غیرمتخصص انجام شوند، نه تنها فایده ای ندارند بلکه ممکن است عوارض نامناسبی نیز داشته باشد. اما به طور کلی معایب لیفت صورت غیرتهاجمی معایب زیر را دارد:

 • روش های غیرتهاجمی لیفتینگ معمولاً بیشتر از یک جلسه طول می کشند. بعضا برای دریافت نتیجه بهتر به طول دوره درمان نیاز است که طی چند جلسه برنامه ریزی خواهد شد.
 • همه گزینه های لیفت بدون جراحی برای تداوم نتیجه به مراقبت ها و درمان ها در طول سال دارند. در بعضی از روش ها ممکن است به مدت سه تا چهار بار در طول سال نیاز باشد.

 بهترین دکتر لیفت صورت در تهران

همانطور که اشاره کردیم، هر گونه اقدام زیبایی از لیفت صورت گرفته تا لیزر موهای زائد، باید حتماً در کلینیک معتبر و تحت نظر یک متخصص پوست انجام شود. آسیب های ناشی از اقدامات زیبایی نزد افراد غرمتخصص و آرایشگاه ها گاهی به حدی شدید است که جبران ناپذیرند. توصیه می کنیم که حتماً برای لیفت صورت به یک متخصص خوب پوست مراجعه کنید که دستگاه های موجود در مرکز درمانی او جدید و به روز باشد و بتواند بر اساس مشکل پوست شما بهترین روش درمانی را ارائه دهد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 19 =