دکتر سولماز سلطان احمدی / خدمات زیبایی / لیفت صورت با نخ، ایمن ترین جایگزین جراحی کشیدن پوست
مدت زمان مطالعه ۳۱ دقیقه

لیفت صورت با نخ، ایمن ترین جایگزین جراحی کشیدن پوست

افتادگی پوست، شل شدگی و از بین رفتن چربی های زیر بافت پوست صورت از طبیعی ترین و در عین حال نگران کننده ترین عوارضی است که در اثر افزایش سن اتفاق می افتد. اما با عوارض پوستی در سنین پیری چه کار کنیم؟ چگونه پوستی زیبا، جوان و شاداب داشته باشیم؟ چگونه می توانیم به جنگ با مشکلات پوستی و پیری برویم؟ در یک دهه اخیر سرعت رشد علم پزشکی و تکنولوژی به قدری بوده است که روش های مختلفی برای جوانسازی صورت پا به عرصه ظهور نهاده است. روش ها اعم از روش های جراحی و غیرجراحی به طور کلی روش های ثمر بخشی بوده اند. در این مقاله تصمیم داریم شما را با بهترین و موثر ترین روش جوانسازی یعنی، لیفت صورت با نخ یا ترد لیفیتینگ آشنا کنیم.

همه چیز در مورد لیفت نخ

آیا از لیفت صورت با نخ اطلاعاتی دارید؟ می دانید که بهترین متخصص پوست تهران برای لیفت با نخ چه کسی است؟ اگر پاسخ تان منفی است این مقاله را از دست ندهید. بعد از مطالعه این مقاله اطلاعاتی دقیق و جزئی را در خصوص لیفت با نخ خواهید داشت. پیش از شروع این مطلب توضیحات دکتر سولماز سلطان احمدی، متخصص پوست و مو و زیبایی در تهران، را در خصوص این تکنیک جوانسازی پوست می شنویم:

محتوا نمایش

چرا پوست پیر می شود؟

چین و چروک هایی که با افزایش سن روی پوست خود مشاهده می کنند در اثر علل و عوامل مختلفی ایجاد می شود. مهم ترین دلایل بروز پیری پوست موارد زیر است:
قرار گیری در معرض نور آفتاب: یکی از مضر ترین اشعه هایی که از نور خورشید ساطع می شود، اشعه ماورای بنفش است. این اشعه در برخورد با بافت پوستی تاثیرات منفی خود را برجای می گذارد که مهم ترین آن ها سرعت بخشیدن به روند پیری و افزایش چین و چروک های پوستی است. اشعه ماورای بنفش زمانی که به بافت پوست برخورد می کند باعث تخریب بافت کلاژن ها می شود. در نتیجه پوست جوانی و شادابی خود را از دست می دهد.
مصرف سیگار و سایر دخانیات: در اثر مصرف دخانیات به دلیل تغییراتی که در جریان خون حاصل می شود روند خونرسانی به پوست با مشکل روبرو می گردد. در نتیجه با افزایش خطوط اضافی و چین و چروک روی پوست روبرو خواهیم شد.
افزایش سن: با بالاتر رفتن سن طبیعی است که تولید کلاژن پوست کاهش پیدا می کند. در نتیجه ی کاهش میزان کلاژن، حالات انعطاف پذیری و الاستیسیته پوست از بین می رود. در نهایت همه این عوامل به پیری پوست و افزایش خطوط در بخش های مختلف صورت خواهد انجامید.

مصرف الکل: زیاده روی در مصرف الکل باعث تسریع روند پیری پوست می شود.

علل پیری پوست

کاهش کلاژن سازی پوست: کلاژن یکی از مهم ترین عناصر سازنده پوست، استخوان، دندان ها، ماهیچه ها، تاندون ها و رباط های بدن است. این پروتئین در بدن مانند چسبی است که بافت های مختلف را در کنار هم نگه می دارد. با رسیدن به سن 30 سالگی، کلاژن سازی کاهش پیدا می کند و در سنین بالاتر به پایین تر حد خود می رسد. با کاهش کلاژن سازی، پوست پیر و چروک می شود. به همین دلیل متخصصان پوست برای رفع چین و چروک، محرک هایی را به کار می گیرند که به افزایش کلاژن سازی کمک می کند. یکی از کاربرد های مهم کلاژن ترمیم محل زخم هایی است که روی صورت ایجاد شده اند. به همین دلیل در دوران جوانی روند ترمیم زخم ها و مشکلات پوستی سرعت بیشتری دارد اما با افزایش سن از بین رفتن عارضه های پوستی روندی کند دارد. کاهش میزان کلاژن در نواحی صورت باعث می شود که به مرور چربی های پوست از بین برود و حجم بافت پوستی تحلیل رفته، در نهایت چین و چروک های پوستی ظاهر می شوند.

مختصری در مورد لیفت صورت با نخ

لیفت در لغت به معنای کشیدن است. لیفت صورت در اصطلاح پزشکی بدین معناست با روش های خاصی پوست صورت را بکشند. یکی از تکنیک های کشیدن و لیفت پوست صورت بکارگیری انواع نخ های استاندارد است. لیفت صورت با نخ (Thread lifting) با هدف حذف چین و چروک های پوستی، بالاکشیدن پوست های شل شده و افتاده و در نهایت جوانسازی صورت انجام می شود. به این روش زیبایی لیفت تک بخیه یا لیفت وقت ناهار هم گفته می شود. یعنی می توانید زمانی که سر کار هستید در زمان استراحت برای ناهار برای انجام این روش اقدام کنید و سپس دوباره به سرکار خود برگردید.

کشیدن صورت با نخ به نوعی روش درمانی ترکیبی است که شامل، بهبود وضعیت پوستی ایجاد شده و تحریک پوست برای افزایش میزان کلاژن سازی است.

نواحی مختلف لیفت

تاریخچه لیفت با نخ یا ترد امبدینگ

این روش زیباسازی و جوانسازی صورت اولین بار در کشور کره جنوبی انجام شد. سپس با نتایج و آثار قابل توجهی که بر جای گذاشت و رشدی که در نحوه انجام آن حاصل شد، به سایر کشور های اروپایی و آسیایی ورود پیدا کرد.

به نوعی می توان گفت که لیفت صورت با نخ از طب سوزنی ناشی می شود ولی با رشد و گسترش علم پزشکی و ابزارآلات پزشکی ظاهری نوین پیدا کرد.

کشیدن پوست صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

مراحل انجام لیفت صورت با نخ با ایجاد بی حسی موضعی آغاز می شود. بعد از این که بی حسی انجام شد نقاط خاصی روی پوست نشانه گذاری می شود. این نواحی محل هایی هستند که نخ بخیه با استفاده از سوزن های ظریفی وارد بافت پوست می شوند. سوزن ها بسیار ریز و ظریف هستند به همین جهت به آن ها میکرو سوزن نیز می گویند. با کمک سوزن و نخ، بخیه هایی ظریف روی پوست ایجاد می شود که با این اقدام پوست به جهت های مخصوصی کشیده می شود. در واقع در این روش هیچ برشی ایجاد نمی شود. بلکه بخش های اضافی پوست در یک جا جمع شده و بخیه روی آن ها انجام می شود.

در روش ترد لیفتینگ صورت، نخ های بخیه به صورت داربست عمل می کنند که پوست صورت را به طور مناسب در محل اصلی خود نگه می دارند. در فیلم لیفت نخ زیر به طور کامل در مورد این روش توضیح داده ایم:

لیفت صورت با نخ برای چه کسانی مناسب است؟

مناسب ترین گزینه هایی که می توانند با عمل لیفت صورت با نخ به جوانتر شدن و زیباتر شدن پوست صورت شان کمک کنند موارد زیر هستند:

 • زنان و مردانی که در ابتدای میانسالی هستند و چین و چروک های محدودی روی صورت شان وجود دارد. اینان با انجام لیفت صورت با نخ هم روند پیری را کند می کنند و افتادگی و شلی پوست را به تعویق می اندازند، و هم این که آثار اولیه پیر شدن را محو می کنند.
 • زنان و مردانی که نیازمند اقدامات محدوی برای لیفت صورت هستند .
 • بهترین گزینه ها برای انجام لیفت صورت با نخ کسانی هستند که در سنین 35 تا 45 هستند.
 • کسانی که به لیفتینگ سنگین صورت نیاز ندارند می توانند با روش لیفت صورت با نخ بهترین نتیجه را شاهد باشند. زیرا که همانطور که گفته شد لیفت صورت با نخ برای لیفت های مختصر است.
افراد مناسب برای لیفت

چه کسانی نمی توانند لیفت صورت با نخ انجام دهند؟

کشیدن پوست صورت با نخ برای برخی از افراد ممنوع است. این ممنوعیت به دلیل شرایط خاصی است که پوست صورت یا شرایط جسمانی شان دارد. از مهم ترین این موارد:

 • کسانی که روی صورت شان آکنه فعال دارند؛
 • کسانی که دچار عفونت های پوستی هستند؛
 • کسانی که به بیماری های خود ایمنی مبتلا هستند، مثل مبتلایان به تصلب پوست، زگیل پوستی یا زخم پوست و بیماری آمیلوئیدوز؛
 • کسانی که دارو های ضد انعقاد خون مثل کومارین، هپارین یا آسپرین استفاده می کنند. این افراد باید این داروها را قطع کنند سپس برای انجام لیفت صوت اقدام کنند؛
 • کسانی که به بیماری هموفیلی دچار هستند؛
 • زنانی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند؛
 • کسانی که آی وی اف (IVF) انجام داده اند؛
 • افرادی که تحت شیمی درمانی قرار دارند؛
 • کسانی که به بیماری هپاتیت ب و هپاتیت ث مبتلا هستند؛
 • کسانی که به بیماری ایدز مبتلا هستند؛
 • کسانی که بیماری پورفیری دارند.

فراموش نکنید که اگر بیماری خاصی دارید یا از داروهای خاصی استفاده می کنید، حتماً در زمان مشاوره، دکتر پوست را آگاه نمایید.

مزایای ترد لیفتینگ صورت

حال می خواهیم در این مورد صحبت کنیم که لیفت صورت با نخ چه نتایج مثبتی در پی دارد که سبب شده است زنان نسبت به انجام آن رغبت زیادی داشته باشند. مهم ترین این مزایا:

 • بهترین و بی خطرترین نوع درمان عارضه های پوستی است؛
 • در گذشته برای کشیدن پوست از روش جراحی لیفت صورت استفاده می کردند. اما این روزها لیفت صورت با نخ یکی از بهترین جایگزین های جراحی لیفت صورت است که عوارض آن به مراتب کمتر از روش جراحی است.
 • بالا کشیدن پوست صورت: پوست هایی که شل و افتاده هستند در جهات مختلفی کشیده می شوند و پوست صاف می شود.
 • رفع چین و چروک های پوستی
 • استحکام پوست
 • بهبود الاستیسیته پوست
 • لاغری صورت و از بین بردن چربی های اضافی در ناحیه صورت و غبغب: با حذف چربی ها و غبغب زاویه های صورت نمایان می شوند و زیبایی صورت افزایش می یابد.
 • تحریک لایه میانی پوست برای کلاژن سازی: کلاژن ها باعث می شوند که پوست صورت زیبایی و جوانی داشته باشند. اما به کمک لیفت نخ، بافت زیرین صورت را برای تولید کلاژن تحریک می کنیم. در نتیجه زیبایی، جوانی و طراوت به پوست بازگردانده می شود.
 • روشی کم تهاجمی برای ایجاد زیبایی و بهبود مشکلات پوستی ایجاد شده
 • بدون نیاز به جراحی و برش
 • بدون نیاز به بیهوشی: مواد بیهوشی با عارضه هایی همراه هستند که در این روش انجام بیهوشی منتفی است.
 • بدون خطر باقی ماندن محل اسکار در نواحی بخیه شده
 • جوانسازی صورت
 • نتیجه دهی سریع: در کمترین زمان نتیجه حاصل خواهد شد. به علاوه اینکه نتایج حاصل آمده از این روش بسیار قابل توجه است.
 • بدون محدودیت سنی: این روش زیباسازی و جوانسازی صورت به دلیل غیر تهاجمی بودن، محدودیت سنی ندارد و افراد از سن 20 سالگی می توانند برای انجام آن اقدام کنند.
 • دوران نقاهت آن کوتاه مدت است: نهایت مدت زمان دوره نقاهت بعد از لیفت صورت با نخ 5 روز است. در این مدت بهتر است که مراقبت هایی داشته باشید تا مشکلی برای نتیجه عمل لیفت ایجاد نشود. سپس بعد از سپری شدن این دوره می توانید به فعالیت های شغلی خود بازگردید.

نقش لیفت صورت با نخ در افزایش کلاژن سازی صورت به این نحو است که بعد از ایجاد بخیه، بدن تلاش می کند با کلاژن سازی ناحیه مورد نظر را ترمیم کند. در نتیجه می بینیم که با افزایش کلاژن سازی پوست صورت سفت تر و حجیم تر شده است.

انواع نخ های لیفت

برای این روش زیباسازی صورت از نخ های مختلفی کمک می گیرند که در این بخش انواع آن ها را معرفی می کنیم.

نخ های لیفت جاذب

این نخ ها از انواعی هستند که سازگاری بسیاری با بدن و صورت دارند. زیرا که بعد از مدت زمانی کوتاه ( حداکثر یک ماه) جذب صورت می شوند. بدن انسان نسبت به این نخ ها هیچ واکنشی نشان نمی دهد و حتی بعد از جذب نتایج حاصله از آن باقی خواهد ماند.

نخ های لیفت غیر جاذب

 نخ های غیر جاذب همواره زیر بافت پوست ماندگار هستند و هرگز جذب بدن نمی شوند. نخ لیفت غیر قابل جذب از موادی همچون طلا یا فیبرهای سنتنیک تولید شده اند. این نخ ها به دلیل ویژگی غیر قابل جذبی که دارند در موارد و شرایط خاصی کاربرد دارند. برای مثال اگر فرد با مشکلات جدی روبرو باشد و یا این که بخواهند پوست گردن را لیفت کنند از این نخ ها کمک می گیرند. زیرا این نخ ها لیفت های قوی را انجام می دهند.

نخ های ترکیبی

 این نخ ها از بخش های قابل جذب و بخش های غیر قابل جذب تولید شده اند. بنابراین بعد از عمل لیفت مقادیری از آن جذب بدن می شود و ادامه آن در زیر بافت پوست باقی می ماند.

بهترین سن برای لیفتینگ صورت با نخ چه سنی است؟

این روش می تواند چین و چروک های عمیق و افتادگی های شدید را بهبود بخشد. به همین دلیل توصیه می شود که زنان و مردانی که در سنین 30 الی 50 سال هستند برای انجام این روش اقدام کنند. به طور طبیعی افراد در سنین بعد از سی سالگی روند تحلیل رفتن چربی های زیر پوست شان را به طور جدی مشاهده می کنند. بنابراین لیفت صورت با نخ بهترین روش جوانسازی پوست صورت این دسته از افراد در این بازه سنی است.

در کدام قسمت ها می توان از نخ لیفت استفاده کرد؟

نواحی مختلف صورت را می توان با نخ های لیفت بهبود بخشید و افتادگی های آن ها را از بین برد. مثل:

لیفت ابروها

لیفت کردن ابروها: ابروهای افتاده را می توان با نخ لیفت بالا کشید. در واقع زنان با افزایش سن چربی های ناحیه پیشانی و نواحی مابین ابرو و چشم هایشان از بین می رود. در نتیجه عضلات این نواحی افتادگی پیدا می کنند. به همین دلیل می توانید با لیفت ابرو چهره خسته و خواب آلود خود را زیبا و جوانتر کنید.

لیفت خط فک با نخ

لیفت خط فک و زاویه دار کردن صورت: به کمک ترد لیفتینگ خط فک به سمت بالا کشیده می شود و صورت زاویه دار می شود و به این ترتیب زیبایی چهره بیشتر خواهد شد.

لیفت گونه ها با نخ

لیفت گونه ها: گونه های افتاده و شل به سمت مناسبی کشیده می شوند اما سایز و برجستگی آن ها از بین نمی رود.

لیفت گردن با نخ

لیفت پوست گردن: پوست گردن نیز به مرور زمان دارای چین چروک می شود و خطوطی روی آن دیده می شود. با نخ لیفت می توانید پوست این بخش را نیز لیفت کنید.

لیفت شقیقه ها با نخ

لیفت کردن شقیقه و بالا بردن ابروها و رفع چین و چروک ها در نواحی شقیقه

لیفت پوست در نواحی میانی صورت و رفع چین های موجود در نواحی اطراف بینی و لب و همچنین لیفت غبغب و کاهش چربی های غبغب از دیگر موارد کاربرد لیفت با نخ است. در ادامه در مورد لاغری صورت با لیفت نخ هم توضیح خواهیم داد.

عوارض کشیدن پوست صورت با نخ چیست؟

به طور کلی ترد لیفتینگ روشی بی خطر و غیرتهاجمی است. اما از میان مشکلات طبیعی این روش غیرجراحی جوانسازی پوست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کبودی
 • تورم خفیف
 • قرمزی
 • سوزن سوزن شدن صورت
 • سوزش در محل هایی که لیفت انجام شده
عوارض لیفت

تمامی مواردی که نام بردیم از عوارضی هستند که به مدت محدود تجربه خواهید کرد. البته این عوارض جای نگرانی ندارند و با توجه به اقداماتی که در عمل لیفت صورت با نخ انجام شده است روندی طبیعی روی پوست محسوب می شوند.

عوارض خطرناک لیفت نخ توسط غیرمتخصص

لیفت صورت با نخ همچون تمامی روش های دیگر نیازمند این است که توسط یک متخصص انجام شود؛ متخصص خوب پوست و مو که از بهترین متدها و ابزار استفاده کند. از مهم ترین و جدی ترین عوارض احتمالی بعد از لیفت صورت توسط غیرمتخصص می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خونریزی
 • عفونت
 • حساسیت به نخ لیفت و بروز واکنش نسبت به آن
 • بی حسی و لمس شدن پوست صورت
 • عدم قرینگی دو طرف صورت
 • ایجاد تغییرات محدود و سطحی در نواحی مختلف پوست: با روش لیفت صورت با نخ مشکلات محدود پوستی را می توان برطرف کرد. بنابراین یکی از عیوب این روش محدودیت تغییراتی است که ایجاد می کند. اما به هر روی این عیب را با توجه به طبیعی بودن نتیجه آن می توان از نظر دور داشت.

مهم ترین راهکاری که برای پیشگیری از بروز چنین عوارضی
می توانید انجام دهید این است که برای این اقدام زیبایی به بهترین متخصص پوست و مو برای لیفت صورت با نخ مراجعه کنید.

تمامی عوارضی که برشمردیم احتمالی هستند و در مواردی اتفاق می افتد که فرد به غیرمتخصص رجوع کرده باشد. مهم ترین راهکاری که برای پیشگیری از بروز چنین عوارضی می توانید انجام دهید این است که برای این عمل زیبایی به بهترین متخصص پوست و مو برای لیفت صورت با نخ مراجعه کنید. زیرا این متخصصین می توانند با توجه به مهارت و تخصصی که دارند بهترین روند لیفت را برای شما رقم بزنند. در نهایت نتیجه کار با کیفیت عالی و بدون عوارض خواهد بود.

برای لیفت صورت با نخ به چه کسی مراجعه کنم؟

قطعاً اولین اقدام مهمی که انجام می دهید این است که بهترین متخصص پوست و مو را برای روند لیفت صورت با نخ انتخاب کنید. اما بهترین متخصص را چگونه تشخیص دهم؟. در این بخش به ذکر خصوصیاتی خواهیم پرداخت که به عنوان معیار در هنگام انتخاب به شما کمک خواهد کرد.

مهم ترین ویژگی های بهترین متخصص پوست و مو تهران برای لیفت صورت با نخ از این قرار است:

 • دانش تخصصی
 • دارای مدرک تخصصی و معتبر
 • دارای پروانه کار از سوی مراکز دولتی معتبر
 • برخورداری از کارنامه کاری موفق و قابل دفاع
 • ارتباط گیری صمیمانه و دوستانه با مراجعه کننده به منظور کاهش استرس وی در روند کار لیفت صورت
 • رعایت اصول اخلاقی
 • دریافت هزینه های معقولانه و منطقی برای انجام عمل لیفت صورت با نخ
لوکیشن مطب دکتر سولماز سلطان احمدی
لوکیشن مطب دکتر سولماز سلطان احمدی

کشیدن پوست با نخ بهتر است یا جراحی لیفت؟

جراحی از تکنیک هایی بود که در گذشته کاربرد زیادی داشت اما این روزها لیفت صورت با نخ به دلیل نتایج و مزایایی که دارد بهتر از جراحی لیفت صورت است. مهم ترین دلایلی که باعث می شود افراد لیفت صورت با نخ را بر انجام جراحی ترجیح دهند این است که:

 • در لیفت صورت با نخ میزان خونریزی بسیار کمتر از جراحی لیفت است.
 • افرادی که از بیهوشی می ترسند در لیفت صورت با نخ نیازی به بیهوش شدن ندارند. در نهایت از عوارض مواد بیهوشی نیز در امان هستند.
 • نتیجه عمل لیفت صورت با نخ بسیار طبیعی تر از جراحی است، زیرا که زاویه های صورت و حالت کلی صورت به خوبی نمایان است. اما در جراحی، کشیده شدن صورت مشهود است زیرا انحنای صورت از بین می رود و نتیجه را مصنوعی می کند.
 • دوره نقاهت بعد از لیفت صورت با نخ کوتاه تر از جراحی لیفت صورت می باشد.
 • مراقبت های بعد از انجام جراحی لیفت صورت بیشتر و ویژه تر از لیفت صورت با نخ است.
 • هزینه کمتر: در لیفت صورت با نخ به رغم نتایج بهتر و عوارض کمتری که در پی دارد هزینه های درمانی نیز نسبت به سایر روش لیفتینگ مثل جراحی لیفت صورت کمتر است.
 • بعد از جراحی لیفت صورت مدت زمانی را باید بستری شوید اما پس از انجام لیفت صورت با نخ نیازی به بستری شدن ندارید و می توانید به منزل بازگردید. دوره نقاهت طولانی بعد از جراحی لیفت صورت برای کسانی که شاغل هستند و باید سریعاً به محل کار خود بازگردند می تواند معضلی جدی باشد.
تفاوت لیفت نخ و جراحی

اما با تمامی نکاتی که گفتیم باید بدانید که هر کدام از روش های لیفت صورت با نخ و جراحی لیفت صورت با مزایا و محدودیت هایی روبرو هستند. برای مثال:

 • جراحی لیفت صورت دوام بیشتری دارد.
 • تغییرات اساسی تر و جدی تر در عمیق پوست ایجاد می کند.
 • بهترین روش برای کسانی که چین و چروک های عمیقی را تجربه می کنند می باشد. زیرا در این روش عضلات و ماهیچه های زیرین نیز در جریان جراحی لیفت می شوند. بنابراین این روش مناسب ترین روش برای زنان و مردانی است که در سنین بالایی هستند.

پس باید گفت شرایطی که تجربه می کنید، سنی که در آن قرار دارید و نتیجه ای که از انجام عمل زیبایی انتظار دارید بهترین معیار هستند برای این که یکی از این دو روش را انتخاب کنید. جراحی لیفت صورت بهترین روش جوانسازی برای افرادی است که در سنین بالای  50 تا 60 سال هستند.

در حالت کلی لیفت صورت با نخ با عوارض کمتر و نتایج مثبت هرچند با دوام کمتر نسبت به جراحی لیفت صورت بهتر است.

ترد لیفتینگ بهتر است یا هایفوتراپی؟

هایفوتراپی نیز به عنوان یکی از انواع روش های نوین در عرصه لیفتینگ دارای عوارض و مزایایی است. هایفو مخفف واژه‌ انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound و به معنای «امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا» است. این روش نسبتاً مدرت با استفاده از امواج به سفت کردن و لیفتینگ پوست کمک می کند. این روش نیز مانند ترد لیفتینگ غیرتهاجمی و البته روشی موثر برای جوانسازی پوست اس. به طور کلی هایفوتراپی برای افرادی مناسب است که چین و چروک سطحی دارند و می خواهند از بروز چروک های بیشتر جلوگیری کنند اما لیفت با نخ برای چروک های عمقی تر نیز مناسب است.

اما پاسخ به این پرسش  که کدام بهتر است و برای انجام کدام روش، لیفت صورت با نخ یا هایفوتراپی اقدام کنید بدون بررسی پوست شما دشوار است. ممکن است شخصی که شرایط خاصی را تجربه می کند لیفت صورت با نخ برای او بهتر باشد اما فرد دیگر با توجه شرایط اش لیفت صورت با نخ بدترین گزینه انتخابی باشد. بنابراین توصیه می کنیم که در ابتدا به یکی از متخصصان خوب پوست و مو مراجعه کنید تا شرایط شما بررسی و مشاوره های لازم به شما داده شود.

مقایسه هایفو و لیفت

لیفت با نخ یا تزریق بوتاکس؟

فرایند انجام و نتیجه ای که از لیفت صورت با نخ حاصل می شود متفاوت از فرایند و نتیجه ی تزریق بوتاکس است. بنابراین هر کدام از این روش ها در عین اینکه نتایج مثبت و قابل توجهی دارند اما طبق شرایط جسمانی و پوستی افراد انتخاب می شوند.

برای مثال افرادی که افتادگی پوست را تجربه می کنند لیفت کردن پوست با نخ بهترین روش زیباسازی و جوانتر کردن صورت است. در حالی که تزریق بوتاکس برای این افراد هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

بنابراین باید به نتیجه ای که انتظار دارید توجه کنید و بهترین روشی که توقعات شما را برآورده می کند انتخاب کنید.

فرق بوتاکس و لیفت نخ

لیفت صورت با نخ بهترین گزینه در شرایطی است که مشکلات پوستی بسیار حاد است و در این موارد بهترین جایگزین برای روش بوتاکس است.

بهترین کاندیداها برای تزریق بوتاکس کسانی هستند که چین و چروک های پوستی شان محدود است. بنابراین با انجام بوتاکس می توانند نتیجه ی خوبی را با هزینه کمتر و عوارض کمتر انجام دهند. زیرا هزینه تزریق بوتاکس کمتر از لیفت صورت با نخ می باشد.

تشخیص اینکه بوتاکس برای شما بهتر است یا لیفتینگ با نخ اقدامی تخصصی است که باید توسط بهترین متخصص پوست و مو انجام شود.

کشیدن پوست با نخ یا پروفایلو؟

پروفایلو یکی از انواع ژل هایی است که در جهت بهبود عوارض پوستی و کاهش چین و چروک های پوست به ناحیه صورت تزریق می شود.
پروفایلو حاوی مقادیر مشخصی از هیالورونیک اسید است که بعد از تزریق به پوست باعث تحریک پوست برای کلاژن سازی می شود.
در نتیجه ی افزایش ترشح کلاژن و افزایش رطوبت پوست شاهد کاهش چین و چروک ها و خطوط اضافی در صورت هستیم.
اما ژل پروفایلو بهتر است یا لیفت صورت با نخ؟
یکی از پرسش هایی که از سوی زنان و دختران جوان مطرح می شود این است که کدام یکی از روش های لیفت صورت با نخ و تزریق پروفایلو بهتر است.
باید بگوییم که هرکدام از روش های مذکور نتایج مثبت و پیامدهای منفی مخصوص به خود را دارد.
از طرف دیگر هر کدام از این روش ها با توجه به میزان مشکلاتی که در ناحیه پوست مشاهده می‌شود و نیز انتظاراتی که دارید انتخاب می شود.

نخ یا پروفایلو


۱: تزریق پروفایلو به صورت بهترین روش برای کسانی است که نمی خواهند حجم کلی صورت شان افزایش داشته باشد. در واقع پروفایلو بیش از اینکه یک فیلر یا پرکننده باشد نقش آبرسانی ایفا می کند.
به همین جهت بعد از تزریق حجم کلی صورت چندان تغییری نمی کند.
شباهت ژل پروفایلو با لیفت صورت با نخ نیز در همین نکته است. بعد از لیفت صورت با نخ هم ما شاهد افزایش حجم صورت نخواهیم بود.
۲: دومین مزیت و اثر مثبت ژل پروفایلو ایجاد استحکام در ناحیه پوست می باشد. بعد از اینکه ماده هیالورونیک اسید موجود در پروفایلو تاثیر گذاشت پوست از حالت شلی و افتادگی بیرون می آید و سفت می شود. در لیفت صورت با نخ هم همین اتفاق رخ می دهد و می توان گفت به لحاظ نتیجه بخشی هر دو روش در یک سطح قرار می‌گیرند.
۳: هزینه انجام تزریق پروفایلو نسبت به هزینه ی لیفت صورت با نخ کمتر است.
۴.هر دو روش محدودیت سنی خاصی ندارند و افراد از سن ۳۰ تا ۶۰ سال می توانند از نتایج هر دو بهره مند شوند.

به طور کلی افرادی که در پی انجام یک عمل زیبایی در ناحیه پوست هستند و علاقه دارند پوستی زیبا و صاف داشته باشند بهتر است که در ابتدا با یک متخصص پوست و مو خوب مشورت کنند. مشورت و راهنمایی گرفتن از متخصصین باعث می شود بهترین و مناسب ترین روش برای شما انتخاب شود. مناسب ترین روش روشی است که با توجه به شرایط فردی و اختصاصی شما تعیین شود. در نتیجه خروجی کار بهتر خواهد شد و به مطلوب خود نزدیک می شوید.

ماندگاری اثر لیفت با نخ چقدر است؟

دوام و پایداری اثرات مثبتی که بعد از لیفت صورت با نخ شاهد هستیم بسته به مراقبت های پوستی افراد، سن افراد و نیز شرایط پوستی ای که تجربه می کنند، متفاوت است. یعنی به میزانی که افراد مراقبت های بیشتری داشته باشند می توانند دوام و ماندگاری اثر لیفت صورت را افزایش دهند. از سوی دیگر اگر افراد در سنین بالایی باشند و مشکلات پوستی شان جدی و حاد باشد ممکن است که پاسخ دهی پوست به روش لیفت با نخ کوتاه مدت باشد. اما به طور طبیعی حداقل یکسال و حداکثر یک سال و نیم می توانیم از اثرات آن بهره مند شویم.

اقدامات و آمادگی های قبل از ترد لیفتینگ

مهم ترین اقداماتی که باید پیش از انجام لیفت صورت با نخ انجام دهید از این قرار است:

 • در ابتدا با یکی از بهترین متخصصین پوست و مو برای لیفت صورت با نخ مشورت داشته باشید. تخصص و اعتبار پزشک مربوطه باعث می شود که مزایا و معایب لیفت صورت با نخ را صادقانه با شما در میان بگذارد. در نهایت این شمائید که می توانید با نگاه دقیق و واقعی نسبت به نتیجه انجام لیفت صورت با نخ تصمیمی آگاهانه اتخاذ کنید.
 • مراقبت هایی که پزشک به شما گفته است را به درستی انجام دهید. برای مثال استفاده از ویتامین سی از مهم ترین توصیه های پزشکی قبل از انجام لیفت صورت است. بنابراین مدت زمانی قبل از انجام لیفت صورت با نخ به طور مرتب از ویتامین سی استفاده کنید.
 • ممنوعیت استفاده از داروهایی مثل آسپرین و ایبوپروفن دو هفته قبل از لیفت صورت با نخ: زیرا که این دارو ها باعث می شوند بعد از لیفت صورت با نخ کبودی های زیادی در ناحیه صورت ایجاد شود.
 • ممنوعیت مصرف سیگار و نیکوتین به مدت دو هفته قبل از لیفت صورت با نخ: استفاده از این دو ماده باعث می شود که روند بهبودی بعد از انجام لیفت صورت با نخ کند پیش رود.
 • ممنوعیت مصرف الکل به مدت یک هفته قبل از لیفت صورت با نخ
 • صورت شما در هنگام لیفت با نخ باید عاری از لوازم آرایشی باشد
 • مردانی که برای لیفت اقدام می کنند باید پیش از انجام لیفت موهای ریش و سبیل خود را بتراشند
 • برخی از داروها در روند لیفت صورت با نخ خلل و مشکلاتی را به وجود می آورند. بنابراین بهتر است که تمامی دارو های مصرفی خود را به پزشک تان بگویید. در این موارد برطبق صلاحدید پزشک برخی از آن ها باید به مدت محدودی قطع مصرف شوند.

17 توصیه ضروری برای بعد از لیفت با نخ

یکی از مهم ترین مراحل انجام لیفت صورت با نخ زمانی است که شما این اقدام را انجام داده اید و باید روند بهبودی را پشت سر بگذارید. در واقع در این مدت زمان باید مراقبت هایی را داشته باشید که به اندازه روند لیفت صورت با نخ اهمیت دارد. مهم ترین کارهایی که بعد از لیفت صورت با نخ باید انجام دهید موارد زیر هستند:

 • استفاده از کمپرس سرد و گرم: کمپرس ها به منظور کاهش کبودی و تورم استفاده می شود اما نحوه قرار دادن آن ها روی بخیه نباید به طور مستقیم باشد. به این دلیل که نتیجه ی حاصل شده از لیفت را از بین می برد. می توانید از یک حوله و یا پارچه ای ضخیم به عنوان حائل میان کمپرس و پوست صورت استفاده کنید. به این نحو آسیبی به صورت وارد نمی شود.
 • انجام فعالیت های ورزشی که باعث افزایش فشار خون می شود به مدت 3 هفته ممنوع است.
 • می توانید از کرم ها یا مواد نگه دارنده پوست صورت که شامل ویتامین آ باشند استفاده کنید.
 • مراقبت های تغذیه ای بعد از لیفت صورت با نخ: تا چند روز بعد از لیفت صورت با نخ از مایعات و نوشیدنی های مختلف استفاده کنید. نوشیدن مایعات به اندازه کافی کمک می کند که آب بدن تامین شود. در این مدت بهتر است از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید تا میزان درگیری عضلات صورت کاهش پیدا کند و مشکلی در روند بهبودی حاصل نشود. در واقع خوردن غذاهای سفت و جویدن و بلع این دسته از مواد غذایی باعث می شود که عضلات صورت تحریک شوند و نتیجه عمل لیفت با مشکل روبرو شود.
 • نحوه خوابیدن بعد از عمل لیفت صورت با نخ: دو بالش را روی هم بگذارید. این کار کمک می کند سر تان بالاتر قرار گیرد و میزان تورم کاهش پیدا کند. از سوی دیگر روی کمر بخوابید تا فشاری به بخش های لیفت شده صورت تان وارد نشود. در این مدت هرگز به طور دمر یا روی شکم نخوابید.
 • نحوه آرایش کردن بعد از عمل لیفت صورت: اگر می خواهید که مواد آرایشی مثل کرم پودر یا کرم را روی سطح پوست بمالید جهت حرکت دست و مالش صورت از بخش های پایینی صورت به سمت بالا باشد.
 • نحوه لباس پوشیدن بعد از لیفت صورت با نخ: به مدت یکماه لباس های تنگ و جلوبسته نپوشید. زیرا باعث می شود به بخش های مختلف صورت فشار وارد شود. به همین دلیل بهترین کار این است که در مدت زمان بهبودی بعد از عمل لیفت صورت با نخ از لباس های دکمه دار، زیپ دار و جلوباز استفاده کنید.
 • بدن سازی، ایروبیک، ورزش های گروهی مثل فوتبال و والیبال و بسکتبال که احتمال برخورد و تماس وجود دارد بعد از لیفت صورت به مدت 6 هفته ممنوعیت دارد.
 • کاهش فعالیت های عضلات صورت با کاهش میزان خنده، خمیازه و زیاد صحبت کردن: زمانی که شما می خندید و یا خمیازه می کشید و حتی در هنگام صحبت کردن عضلات بیشتری در صورت شما درگیر می شود. تحریک عضلات در روزهای اول ابدا برای نتیجه لیفت مناسب نیست. بنابراین بهتر است که به مدت محدود فعالیت های این چنینی را ( خنده و خمیازه و صحبت کردن) کاهش دهید.
 • ممنوعیت ماساژ و زیاده روی در دستکاری صورت به مدت یکماه؛ این کار باعث می شود که نتیجه لیفت پوست صورت تحریک شود و محل بخیه ها به درستی جوش نمی خورند.
 • ممنوعیت استفاده از سیگار به دلیل آسیبی که به بافت صورت وارد می کند.
  • ممنوعیت حمام رفتن به مدت 24 ساعت بعد از لیفت صورت با نخ: 24 ساعت نباید استحمام داشته باشید ولی بعد از سپری شدن این مدت به حمام بروید، پانسمان صورت را بردارید و با آب ولرم به آرامی محل را بشوئید. بعد از شستشوی کامل، صورت را با سشوار خشک کنید.
  • ممنوعیت استفاده از انواع داروهای ضد انعقاد خون دو هفته قبل و بعد از لیفت صورت با نخ. زیرا که باعث می شود میزان خونریزی افزایش یابد و محل کبودی صورت تا مدت زمان طولانی ماندگار باشد. در واقع این دارو ها روند بهبودی محل زخم ها را کند می کند.
 • ممنوعیت استفاده از انواع لوازم آرایشی به مدت یک هفته
 • ممنوعیت تراشیدن موهای زائد صورت – ریش و سبیل – به مدت سه هفته
 • ممنوعیت مصرف نوشیدنی های الکلی به مدت یک هفته بعد از لیفت صورت با نخ
 • ممنوعیت رفتن به استخر، سونا و جکوزی به مدت سه هفته پس از انجام لیفت صورت با نخ.
مراقبت بعد از لیفت با نخ

سوالات رایج در مورد ترد لیفتینگ

در این قسمت از مطلب، به پرسش های رایج شما در مورد این روش جوانسازی پوست پاسخ خواهیم داد:

اینستاگرام دکتر سلطان احمدی
شما می توانید با مراجعه به اینستاگرام ما سوالات خود را در این خصوص مطرح نمایید.
آیا لیفت صورت با نخ دردناک است؟

دردی که در هنگام عمل لیفت تجربه می کنید بسیار خفیف است. زیرا که تا حد زیادی دردها با دارو های بی حسی کاهش داده شده اند. اما به طور کلی دردها به قدری نیستند که غیر قابل تحمل باشند و باعث آزار شما شوند.
در مواردی که احساس درد داشتید، پزشک می تواند با افزایش میزان داروهای بیحسی، شدت درد را کاهش دهد. بنابراین نگران نباشید و در هر مرحله از لیفت شرایط خودتان را با پزشک درمیان بگذارید تا وی اقدامات لازم را جهت افزایش آرامش شما انجام دهد.

لیفت صورت با نخ چقدر طول می کشد؟

برای انجام عمل لیفت صورت با نخ به طور طبیعی کمتر از یک ساعت زمان لازم است. اما در افراد مختلف به دلیل شرایط متفاوتی که دارند ممکن است که این زمان کمتر یا بیشتر شود.

لیفت صورت با نخ باید چند جلسه انجام شود؟

لیفت صورت با نخ در یک جلسه قابل انجام است و نتیجه لازم حاصل خواهد شد. اما یک الی سه سال بعد که نتایج لیفت صورت از بین برود می توانید برای انجام مجدد آن اقدام کنید.

آیا نخ ها بعد از لیفت قابل مشاهده هستند؟

دغدغه بسیاری از افرادی که می خواهند لیفتینگ انجام دهند این است که آیا بعد از این اقدام زیبایی صورت نخ ها قابل مشاهده هستند یا خیر. نکته ای که باید بدانید این است که نخ های لیفت به ضخامت موی سر شماست. از سوی دیگر نیز زمانی که زیر بافت صورت کار گذاشته می شود ابداً قابل مشاهده نخواهد بود. مگر این که سر آن مشاهده شود که به سختی قابل رویت است.

نتیجه نهایی لیفت صورت با نخ چه زمانی قابل مشاهده است؟

زمانی که نخ های لیفت زیر بافت پوست قرار می گیرد باید مدت زمانی طی شود تا روند تحریک و کلاژن سازی تاثیرات خود را آشکار کند. بنابراین بهترین زمان برای مشاهده نتیجه نهایی نخ های لیفت 6 ماه بعد از عمل لیفت است. از این رو بهتر است که این مدت زمان را صبورانه طی کنید و مراقبت های لازم را داشته باشید تا بهترین نتیجه حاصل شود.

لاغری صورت با لیفت امکانپذیر است؟

یکی از روش های لاغر کردن صورت استفاده از نخ های لیفت است. نخ های لیفت به دلیل تاثیراتی که روی بافت های چربی صورت می گذارند، باعث کاهش میزان چربی صورت می شوند. در نتیجه صورت های چاق و دارای چربی های زیاد لاغرتر و زیباتر می شوند. از سوی دیگر چربی های ناحیه غبغب نیز از بین می رود. بنابراین می توان گفت یکی از کاربردهای لیفت صورت با نخ، لاغری صورت و حذف چربی های اضافی پوست است.
لاغری صورت با نخ

هزینه لیفت صورت با نخ در تهران چقدر است؟

یکی از دغدغه های افراد قبل از تردلیفتینگ میزان هزینه آن است. به همین خاطر بسیاری از افراد پیش از مراجعه برای درمان می پرسند که قیمت لیفت صورت با نخ چنده؟
در مواردی هم مشاهده می شود که افراد از ترس هزینه ها اصلاً حتی برای دریافت مشاوره هم مراجعه نمی کنند. اما توصیه مان این است که اگر احساس می کنید پوست صورت تان به لیفت با نخ نیاز دارد در اولین فرصت به بهترین متخصص پوست و صورت مراجعه کنید. مراجعه به یک متخصص پوست خوب برای لیفت دو فایده دارد:  اول این که مشاوره های تخصصی را دریافت می کنید و از روند کار مطلع می شوید. دومین مزیت آن برآورد هزینه های درمانی برای شماست. در واقع هزینه لیفت صورت با نخ نرخ ثابتی ندارد و بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می شود. مهم ترین معیارها در تعیین هزینه ها موارد زیر است:
– میزان مشکلات پوستی و چین و چروک های صورت شما
– تعداد نواحی ای که لازم است روی آن ها لیفت انجام شود
– ناحیه مورد نظر برای لیفت: لب ها، گونه ها، خط فک یا ابرو ها نواحی ای هستند که لیفت می شوند اما ممکن است هزینه های مختلفی برای آن ها تعیین شود.
– میزان تخصص پزشک.
– میزان تجربه و مهارت پزشک.
– کیفیت و برند وسایلی که در روند لیفت بکار گرفته می شود.
– کیفیت موادی که در روند بی حسی موضعی استفاده می شود.


نتیجه گیری

در این مطلب تلاش داشتیم تا به بررسی کامل روش جوانسازی کشیدن پوست با نخ بپردازیم. این روش غیرتهاجمی اگر توسط متخصص پوست و موی خوب و ماهر انجام شود نتایج بسیار مناسب و ماندگاری بالایی خواهد داشت. هزینه و میزان مشکلات احتمالی ناشی از این روش بسیار کمتر از دیگر روش های جوانسازی از جمله جراحی لیفتینگ صورت است. انتخاب بهترین متخصص پوست و مو و زیبایی بر نتیجه لیفت تاثیر مستقیم دارد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هشت =