دکتر سولماز سلطان احمدی / خدمات زیبایی / زاویه سازی صورت بدون جراحی و با بهترین روش ها
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

زاویه سازی صورت بدون جراحی و با بهترین روش ها

بسیاری از افراد از شکل مربعی صورت خود و منظم نبودن زاویه فک خود ناراضی هستند و  ترجیح می دهند که فکشان کوچک تر و متقارن تر به نظر برسد. بسیاری از این افراد تمایل به انجام جراحی فک ندارند زیرا جراحی، اقدامی تهاجمی است. خوشبختانه روش های غیرجراحی زیباسازی و جوانسازی صورت این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. زاویه دار کردن صورت و فک بدون جراحی نیز یکی از همین روش های زیباسازی صورت است که به کمک تکنیک های مختلف انجام می شود. اما چه روش هایی برای زاویه دار کردن صورت و فک وجود دارد؟ بهترین دکتر زیبایی تهران برای زاویه سازی چه کسی است؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر زاویه دار کردن فک بدون جراحی بپردازیم.

زاویه دار کردن صورت و فک چیست؟

فک نیز مانند سایر اجزای صورت باید زیبا و متقارن باشد و در توازن با سایر اجزای چهره به نظر برسد. بسیاری از خانم ها فک بزرگ و مربعی شکلی دارند که متناسب با جنسیت آن ها نیست. البته این امر در مورد آقایان نیز صدق می کند و بسیاری از مردان، به دلیل نامناسب بودن فک، جذابیت چهره یشان را از دست داده اند. زاویه دار کردن فک یا زاویه سازی فک بدون جراحی یکی از تکنیک های جدید زیباسازی صورت است که توانسته بدون هیچ گونه درد و خونریزی و با دوران نقاهت بسیار کوتاه بهترین نتیجه را در زیباسازی صورت ارائه دهد.

در این روش، با مراجعه به بهترین دکتر زیبایی پوست می توانید به کمک فیلرها، لیفت نخ یا بوتاکس خط زاویه ای زیبا برای ناحیه فکتان ایجاد کنید و به این ترتیب نامتقارن بودن فک با سایر اجزای چهره را بپوشانید. در این روش صورت به شکل V درمی آید و به همین دلیل صورت لاغرتر به نظر می رسد.  

زاویه گونیال چیست؟

فک در واقع آرواره پایین شما است و زاویه به بخشی از فک شما اشاره دارد که شیب دار به سمت چانه شما اریب می شود. زاویه گونیال زاویه فک پایین شما است.

زاویه گونیال
شکل 1. زاویه گونیال

زاویه ایده آل گونیال برای مردان و زنان از ۱۲۰ تا ۱۳۰ درجه است. این به شما این امکان را می ‌دهد که یک ظاهر برجسته داشته باشید بدون اینکه به نظر برسد که فک شما بزرگ‌ تر شده باشد. اگر زاویه گونیال شما از آن محدوده کمتر باشد، ممکن است صورت شما خیلی مربع به نظر برسد.

چرا یک زاویه فک خوب مهم است؟

مردان هنگام بلوغ به دلیل افزایش تستوسترون از جمله فک بزرگ، ویژگی های مردانه تری پیدا می کنند. بنابراین وقتی مردی فک مشخصی دارد، خصوصا در زاویه ایده آل، باعث می شود مردانه تر به نظر برسد.

هیچ زاویه فک ایده آل دقیقی برای مردان وجود ندارد. با این حال، مطالعات نشان می دهد که برای مردانی که زاویه فک آنها 130 درجه یا کمتر است، یک اولویت عمده وجود دارد.

در مورد خانم ها، یک زاویه خوب فک می تواند به طور قابل ‌توجهی کل ظاهر آن ها را تغییر دهد. در حالی که عوامل دیگری مانند ارتفاع پیشانی و چانه می توانند ظاهر را تحت تاثیر قرار دهند، اما زاویه خط فک هنوز تاثیر بیشتری در صورت ایجاد می کند.

زاویه گونیال زاویه خط فک شما را از طرفین تعیین می کند. با این حال، خط فک شما بیشتر از زاویه گونیال است.

بهترین زاویه خط فک چیست؟

 این سوال از سوی بسیاری از مراجعه کنندگان مطرح می شود که بهترین زاویه خط فک چیست. زاویه خط فک شما بسته به این که دقیقا چه انتظاری از زاویه سازی دارید، می تواند به ظاهر صورت شما زاویه دهد یا زاویه صورت را منقطع کند. بهترین زاویه خط فک حدود 120 تا 130 درجه یا کمتر است. زاویه ایده آل فک پایین 26 درجه است.

زاویه سازی صورت برای چه کسانی مناسب است؟

برای زاویه دادن به صورت به شکل V باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن چهره ای عریض و پهن؛
 • داشتن فک مربعی شکل که چهره را درشت نشان می دهد؛
 • کوتاه بودن صورت و فک
نمونه زاویه فک بعد از تزریقنمونه زاویه فک قبل از تزریق

مزایای زاویه دار کردن صورت و فک چیست؟

 • جوانتر کردن ظاهر فرد؛
 • باریک و جذاب تر نشان دادن چهره؛
 • برجسته تر نشان دادن استخوان گونه؛

چگونه فک خود را بدون جراحی زاویه دار کنیم؟

در گذشته تغییر زاویه فک با تکنیک های جراحی انجام می شد و با جراحی به فک زاویه داده می شد. اما امروزه این کار بدون هیچ گونه درد و خونریزی انجام می شود. بهترین روش های زاویه سازی فک بدون جراحی عبارتند از:

 • فیلرها
 • تزریق بوتاکس
 • تزریق چربی
 • لیفت با نخ

در ادامه به بررسی هر یک از این روش های غیرتهاجمی زاویه دار کردن فک و صورت می پردازیم.

استفاده از فیلر برای زاویه دار کردن صورت و فک

اگر می خواهید یک روش غیر تهاجمی برای زاویه دار کردن فک خود داشته باشید، می توانید از پرکننده های پوستی یا فیلرها استفاده کنید. نوع پرکننده ای که دریافت می کنید به آنچه از زاویه فک خود انتظار دارید بستگی دارد.

به عنوان مثال، بعضی از فیلرها به از بین بردن کامل غبغب ها یا چانه های دوتایی ناشی از بافت چربی کمک می کنند. سایر پرکننده های پوستی جایگزین کمبود عضله یا استخوان می شوند و باعث می شوند فک شما تیزتر و برجسته تر به نظر برسد.

تزریق فیلر ممکن است حدود 40 دقیقه طول بکشد. پرکننده های پوستی معمولا به مدت ۱ تا ۲ سال دوام می آورند، اما این نیز به نحوه متابولیسم پرکننده پوستی در بدن بستگی دارد.

همچنین فراموش نکنید که تزریق فیلر باید حتماً توسط بهترین دکتر پوست، مو و زیبایی انجام شود تا ضمن طبیعی جلوه دادن چهره شما، آسیبی به سلامت شما وارد نکند.

تزریق بوتاکس برای زاویه سازی صورت و فک

اگر عضلات ماهیچه شما بزرگ است، می توانید با تزریق بوتاکس آن را کاهش دهید. تزریق بوتاکس می تواند به شما کمک کند تا فکی کوچک تر و مشخص تر داشته باشید.

تزریق بوتاکس عضلات فک شما را تا حدی شل می کند. این امر باعث می شود عضلات فک شما به اندازه زیاد منقبض نشود، در نتیجه به آن ها در کاهش اندازه کمک می کند. این کار شما را با خط فک باریک و مشخص تری روبرو می کند.

اگر شرایط عضلانی خاصی دارید، تزریق بوتاکس یک روش ایده آل برای زاویه دار کردن فک است.

به عنوان مثال، برخی از اختلالات TMD و هایپرتروفی توده ای می تواند خط فک شما را بزرگ و نامتقارن نشان دهد. تزریق بوتاکس می تواند به درمان آن شرایط برای کاهش اندازه خط فک کمک کند.

تزریق چربی برای زاویه سازی

زاویه سازی صورت با چربی نیز مانند زاویه سازی با تزریق ژل است. در این روش که ایمن تر از تزریق ژل است و میزان بروز حساسیت در آن بسیار کم است، از چربی بدن خود فرد استفاده می شود و زاویه فک مناسبی به صورت داده می شود.

لیفت با نخ و زاویه سازی صورت

لیفت صورت با نخ یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست است که برای زاویه دار کردن صورت نیز استفاده می شود. زاویه دار کردن صورت با نخ یکی از پرطرفدارترین روش های زاویه سازی است. در این روش متخصص پوست و مو از نخ های مخصوص لیفت صورت و سوزن های ظریف استفاده می کند تا پوست صورت را بالا بکشد و زاویه به صورت بدهد.

در کنار این روش ها، بعضی روش ها مانند ورزش میو نیز می توانند در طولانی مدت اندکی به زاویه سازی کمک می کند.

مراحل زاویه سازی صورت و فک بدون جراحی

زمانی که به بهترین متخصص زیبایی پوست مراجعه می کنید، مراحل زیر برای زاویه سازی طی می شود:

 • ابتدا پزشک وضعیت و شکل صورت شما را بررسی می کند تا مطابق آن بهترین روش زاویه سازی صورت را انتخاب کند؛
 • دکتر پوست، صورت را کانتور می کند تا محل تزریق مشخص شود؛
 • در مرحله بعدی، از کرم های بی حسی حاوی لیدوکائین در ناحیه ای استفاده می شود که قرار است تزریق صورت گیرد.
 • بعد از بی حس شدن محل، سرنگ حاوی فیلر یا ژل پر می شود و در نواحی مشخص شده تزریق می شود.

بهترین دکتر برای زاویه سازی فک و صورت در تهران

کارهای پوستی و زیبایی باید حتماً توسط یک متخصص پوست خوب انجام شود که از کیفیت انجام کار و موادی که حین کار استفاده می شود اطمینان داشته باشید. گاهی افراد غیرمتخصص از موادی استفاده می کنند یا تزریق را در ناحیه ای انجام می دهند که نه تنها چهره زیبا نمی شود بلکه فرد با مشکلات پوستی نیز مواجه می شود. به همین دلیل توصیه ما این است که حتماً برای انجام کارهای زیبایی به یک دکتر پوست خوب مراجعه کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل به بررسی روش های زاویه سازی صورت و فک بدون جراحی پرداختیم و بهترین زاویه فک را معرفی کردیم. امیدواریم با خواندن این مطلب و با توجه به مزایای زیباسازی این روش، با مراجعه به بهترین دکتر زیبایی پوست تهران برای زاویه سازی به چهره ای جذاب و دلخواه برسید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =