دکتر سولماز سلطان احمدی / خدمات زیبایی / پروفایلو و معجزه جوانسازی پوست
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

پروفایلو و معجزه جوانسازی پوست

پروفایلو! شاید این واژه برای شما جدید باشد و شاید هم نام آن را شنیده اید و تصمیم دارید تا برای جوانسازی پوستتان و رسیدگی بیشتر به آن از این روش استفاده کنید. ژل پروفایلو چیه؟ تزریق اون به چه کاری میاد؟ تزریق پروفایلو ضرری نداره؟ پروفایلو از چه موادی تشکیل شده؟ این ها نمونه ای از سوالاتی است که ممکن است پیش از تزریق پروفایلو در ذهنتان مطرح شود. در این مطلب تصمیم داریم تا به بررسی کامل ژل پروفایلو بپردازیم.

پروفایلو چیست؟

پروفایلو یک محصول تزریقی حاوی اسید هیالورونیک است که به صورت سرنگ های از قبل آماده 2 سی سی عرضه می شود. هدف از تزریق پرفایلو در صورت به هیچ وجه حجم دهی و پر کردن نواحی مثل گونه یا خط خنده نیست بلکه بیشتر هدف رطوبت رسانی، شفافیت و تحریک کلاژن سازی و کمی لیفت در ناحیه صورت است.

نحوه عملکرد پروفایلو چگونه است؟

زمانی که پوست پیر می شود، استحکام، درخشش و قوام خود را از دست می دهد. این امر به دلیل کاهش تولید کلاژن و الاستین پوست و همچنین ماده مرطوب کننده ای به نام اسید هیالورونیک است. بدن انسان دارای تقریباً 15 گرم اسید هیالورونیک است که این مادّه در تمام قسمت های بدن وجود دارد. این مادّه در طول روز دچار تجزیه و سنتز می شود. با کاهش اسید هیالورونیک (HA)، مشکلات پوستی از قبیل چین و چروک و پیری پوست آغاز می شود.
در اینجاست که علم پزشکی و متخصصین پوست به کمک ما می آیند. فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید و ژل پروفایلو با داشتن هیالورونیک اسید به تحریک کلاژن سازی و الاستین سازی پوست کمک می کند. ژل پروفایلو فقط نقش درمانی دارد و برای حجم دهی و پر کردن پوست گزینه ای مناسب به حساب نمی آید.

پروفایلو برای چه سنی مناسب است؟

همانطور که اشاره کردیم، تزریق این ژل شاداب کننده و جوان کننده صورت هرگز هدفی مانند فیلر را دنبال نمی کند و برای حجم دهی قابل استفاده نیست. به همین دلیل این ژل برای سنین بالا کارایی لازم ندارد.. بیشترین رنج سنی که توصیه می شود پروفایلو استفاده کنند، رنج سنی 25 تا 45 (نهایتاً 50 سال) است که پوست آن قوام خوبی دارد، رسیدگی های مخصوص پوست را انجام داده اند و اکنون به دنبال شفافیت بیشتری هستند. پروفایلو بهترین گزینه برای افرادی است که تصمیم به حجم دهی به صورت ندارند و قصد آن ها از تزریق آبرسانی پوست است. برای حجم دهی به صورت، استفاده از فیلرها توصیه می شود.

آیا پروفایلو برای رفع چین و چروک مناسب است؟

معمولاً چین و چروک های پوستی در افرادی که پوست آن ها حالت ارتجاعی (الاستیسیته) خود را از دست داده است با تزریق پروفایلو به تنهایی درمان نخواهد شد. تزریق این ژل برای افرادی مناسب است که پوست آن ها از نظر سنی جوان است.
در افراد دارای چین و چروک پوستی، درمان های ترکیبی (فیلر و پروفایلو) توصیه می شود. به همین دلیل توصیه می شود که حتماً پیش از اقدام به تزریق، با بهترین متخصص پوست و مو مشاوره نمایید تا نتیجه ای مناسب از جوانسازی پوست دریافت کنید.

تفاوت فیلر و ژل پروفایلو چیست؟

فیلر (Filler) به معنای پر کننده است. فیلرها باعث حجم دهی به نواحی خاصی از صورت از جمله لب ها، گونه ها و چانه می شوند. هدف از تزریق فیلر پر کردن و زیباتر سازی صورت است.
ژل پروفایلو یک روش درمانی پوست است و به شفاف سازی پوست، کلاژن سازی و جوانسازی کمک می کند و برای پر کنندگی کاربرد ندارد.
پروفایلو در درجه اول یک روش درمانی آبرسان بوده و هیالورونیک اسیدی که در خود دارد به صورت متوازن در تمام صورت توزیع می شود. این توزیع متوازن، حجم پوست را افزایش داده و ظاهری با قوام بیشتر به آن می دهد.

ژل پروفایلو در چه قسمت هایی قابل تزریق است؟

این ژل درمانی در بیشتر مواقع برای ناحیه صورت و شفاف سازی آن استفاده می شود. با این حال، برای نواحی دیگر غیر از صورت هم قابل استفاده است. پروفایلو برای نواحی گردن، پشت دست، لیفت پوست بازوها قابل استفاده است که در همه آن ها نتایج بسیار خوبی را شاهد خواهیم بود.

تاثیر تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو چگونه انجام می شود؟

به طور کلی تزریق ژل پروفایلو روشی آسان و غیرتهاجمی است که در مدت کوتاه تاثیر خود را نشان می دهد. این روش بدون درد و بی حسی است، 5 نقطه از هر طرف صورت تزریق انجام می شود. فواصل بین تزریق اول و دوم به فاصله یک ماه خواهد بود و تزریقات بعدی هر 6 ماه یک بار خواهد بود تا نتیجه ماندگارتری داشته باشد. این روش درمانی پوست نیازی به ماساژ ندارد و بر روی پوست اثری از تزریق به جا نخواهد ماند.

ماندگاری پروفایلو چقدر است؟

باید گفت که نتایج حاصل از درمان با پروفایلو و ماندگاری نتایج آن در هر فردی متفاوت است، اما در اکثر موارد، پوست تا 6 ماه نتایج پروفایلو را به خوبی حفظ می کند. با این حال برای ماندگاری و اثربخشی بیشتر این روش، بعد از تزریق جلسه دوم، هر 6 ماه یک بار نیاز به تمدید ژل است.

خطرات تزریق پروفایلو چیست؟

به طور کلی اگر تزریق پروفایلو توسط متخصص پوست و مو صورت بگیرد و اطمینان داشته باشید که از محصولات باکیفیت و مناسب استفاده می شود، این روش هیچ خطری به همراه نخواهد داشت. اما اگر تزریق را به دست افراد غیرمتخصصی بسپارید که از مواد بی کیفیت برای تزریق به داخل پوست شما استفاده می کنند، قطعاً با خطرات جبران ناپذیری مواجه خواهید شد.
گاهی ممکن است که تزریق با ورم و قرمزی همراه شود که موضوع نگران کننده ای نیست و به زودی برطرف خواهد شد.

عوارض جانبی پروفایلو چیست؟

معمولاً این روش اگر توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام شود، با عوارض جانبی همراه نخواهد بود. اما ممکن است محل تزریق دچار تورم شود که بعد از حداکثر 24 ساعت از بین خواهد رفت. در صورت بروز هر یک از مشکلات زیر می توانید با دکتر پوست خود تماس بگیرید:
• بدتر شدن ورم پوست با گذشت زمان
• افزایش درد در ناحیه تزریق و تشدید آن
• احساس گرما در پوست و افزایش آن با گذشت زمان
• افزایش قرمزی پوست با گذشت زمان
• احساس ناخوشایند بعد از درمان

آیا پروفایلو مادّه ای ایمن است؟

این ژل در سال 2015 در کشور ایتالیا رونمایی شد و پس از آن در سراسر دنیا به عنوان روش درمانی مناسب استفاده شد. این ژل حاوی اسید هیالورونیک طبیعی است که سازگاری زیستی بالایی دارد. به همین دلیل این ژل واکنش های نامطلوب به همراه نخواهد داشت.

مزایای استفاده از پروفایلو چیست؟

تزریق این ژل با مزایایی همراه است که از میان مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تحریک کلاژن سازی
• افزایش الاستیسیته پوست (خاصیت کشسانی پوست)
• عدم تحریک سیتوکین های التهابی
• بهبود کیفیت پوست
• افزایش رطوبت پوست
• افزایش شفافیت و شادابی پوست
• کمک به جوان ماندن پوست
• رفع چین و چروک پوستی با درمان

قبل از تزریق پروفایلو چه اقداماتی باید انجام شود؟

پیش از تزریق این ژل باید به موارد زیر دقت نمایید:
• حتماً اطمینان پیدا کنید که یک متخصص پوست و موی خوب برای انجام این روش انتخاب کرده اید؛
• در صورتی که به بیماری های خاصی مبتلا هستید، پزشک را مطلع کنید؛
• از 24 ساعت پیش از تزریق از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید؛
• از یک هفته پیش از درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و همچنین داروهای ضدالتهاب و غیراستروئیدی خودداری کنید.

بعد از تزریق پروفایلو چه اقداماتی باید انجام شود؟

بعد از تزریق این ژل نیازی به بستری شدن نیست و فرد می تواند به راحتی به فعالیت های روزمره خود بازگردد. اما همچنان باید اقداماتی صورت گیرد که عبارتند از:
• تا 48 ساعت پس از تزریق از مواد آرایشی روی صورت استفاده نکنید؛
• تا 24 ساعت بعد از درمان از رفتن به استخر، سونا و جکوزی خودداری کنید؛
• از لمس کردن نواحی ای که تزریق در آن انجام شده خودداری کنید؛
• از انجام فعالیت های سنگین تا 48 ساعت بعد از درمان خودداری کنید.

هزینه تزریق پروفایلو چقدر است؟

هزینه تزریق ژل پروفایلو با توجه به میزان مشکل پوست و مقدار مورد استفاده معین خواهد شد. به همین دلیل بهتر است برای تعیین وقت مشاوره حضوری با متخصص پوست اقدام نمایید تا هزینه دقیق مشخص شود.

آیا تزریق پروفایلو در دوران بارداری مشکلی ایجاد می کند؟

به طور کلی، متخصصان هیچ گونه تزریقی را برای فرد باردار یا مشکوک به بارداری توصیه نمی کنند. این روش برای مادران شیرده نیز توصیه نمی شود. برای هرگونه اقدام برای جوانسازی پوست و زیباسازی آن باید دوران شیردهی به اتمام رسیده باشد.

کلام آخر

ژل پروفایلو روشی نوین و ایمن برای جوانسازی و افزایش شفافیت پوست صورت و همچنین پوست دست، بازو و دیگر نواحی است. این روش برای افراد با سنین 25 تا حداکثر 50 سال توصیه می شود. پیشنهاد می کنیم که این روش درمانی را حتما نزد بهترین متخصص پوست و مو انجام دهید تا نتایج مناسبی از آن دریافت نمایید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + پنج =